SERGİLER
Taksim Açık Hava Sergileri
Başkanlık Binası Sergi Salonu Güncel Sergi
Geçmiş Sergiler

İsmail Acar Şeb-i Arus Sergisi

BEYOĞLU BELEDİYESİ, 742. ŞEB-İ ARUS ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA İSMAİL ACAR ŞEB-İ ARUS SERGİSİ'NE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR.

Beyoğlu Belediyesi, Hz. Mevlana'nın 742. Vuslat Yıldönümü'nde dünyaca meşhur Türk ressam, enstalasyoncu ve illüstrasyoncu İsmail Acar'ın eserlerinden oluşan İsmail Acar Şeb-i Arus Sergisi'nin açılışını 14 Aralık Pazartesi günü Beyoğlu Belediyesi Başkanlık Binası'nda gerçekleştiriyor. 

İsmail Acar Şeb-i Arus Sergisi'nin açılışının ardından Konuklar; Galata Mevlevihanesi'nde özel olarak düzenlenen Sema Mukabelesini izleyebilecekler.

742. Mevlana Celalettin Rumi Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenleri etkinlikleri çerçevesinde ziyaretçiler; Türkiye’den Birleşmiş Milletler gönül elçisi seçilen ilk ve tek sanatçı İsmail Acar'ın eserleri ile gönül iklimini görme şansı yakalarken, eserler aynı zamanda Hz. Mevlana'nın mısralarını, Divan-ı Kebir'i ve Mesnevi'yi  adeta resmediyor.

Beyoğlu Belediyesi'nin düzenlediği Şeb-i Arus Programı;

Birleşmiş Milletler tarafından dünyada resim sanatından seçilen ilk Gönül Elçisi olan İsmail Acar'ın eserlerinden oluşan Şeb-i Arus Sergisi'nin Beyoğlu Belediyesi Başkanlık Binası'nda açılışı ile başlayıp, ardından Galata Mevlevihanesi'nde Mevlevi Pilavı programı ikramı  ile devam edecek. Program, Sema Mukabelesi ile son bulacak.

İsmail Acar Şeb-i Arus Sergisi 14 Aralık - 14 Ocak tarihleri arasında Beyoğlu Belediyesi Başkanlık Binası Sergi Salonu'nda ziyaret edilebilir.

Paylaş