SERGİLER
Taksim Açık Hava Sergileri
Başkanlık Binası Sergi Salonu Güncel Sergi
Geçmiş Sergiler

’Geçmişten Günümüze’ Ara Güler Fotoğrafları

Türkiye’de yaratıcı fotoğrafçılığın uluslararası alanda ün kazanmış en önemli temsilcilerinden Ara Güler’in eşsiz ve birçoğu daha önce yayınlanmamış fotoğraflarından oluşan  ‘’Geçmişten Günümüze’’ Ara Güler Fotoğrafları Sergisi 19 Kasım 2015 -  10 Aralık 2015 tarihleri arasında Beyoğlu Belediyesi  Başkanlık Binası Sergi Salonun’da (Şişhane) sanatseverler ile buluşuyor.

Beyoğlu Belediyesi Başkanlık binasının restorasyonu ile birlikte oluşturulan sergi salonunda gerçekleşen ilk sergi olan ‘’Geçmişten Günümüze’’ Sergisi  Ara Güler’in 72 fotoğrafından oluşuyor.

Ağırlıklı olarak 50’li ve 60’lı yıllarda İstanbul’da yaşayan insan manzaralarından oluşan sergide; fotoğraf severler, hafızalarda  kalan 'eski İstanbul’ dönemlerinde çekilmiş fotoğrafları görme şansı yakalıyor.

‘’ Bütün yalınlığıyla fotoğraf karelerinde dondurduğu hayatı hafızalarımıza sabitliyor’’

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan sergi ile ilgili ‘’ Değerli sanatçımız Ara Güler, Beyoğlu Belediyesi Başkanlık binamızın restorasyonuyla birlikte oluşturduğumuz sergi salonumuzdaki ilk sergiyi gerçekleştirerek, bizleri hikâyesine ortak ediyor. Bütün yalınlığıyla fotoğraf karelerinde dondurduğu hayatı hafızalarımıza sabitliyor. Emeği bulunan herkese sonsuz teşekkür ediyorum’’ diyerek, böyle kaliteli bir organizasyona Beyoğlu Belediyesi olarak ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını dile getirdi.

Organizasyon kapsamında sanat dünyasının duayen isimlerinden Ara Güler Beyefendi'ye başta Beyoğlu'na ve tüm insanlığa kazandırdığı değerler anısına  Beyoğlu Belediye  Başkanı Ahmet Misbah Demircan tarafından 3 Aralık Perşembe Günü Beyoğlu Nişanı ve Üstün Hizmet Beratı takdim edilecektir.

Sergi 19 Kasım – 10 Aralık tarihleri arasında Beyoğlu Belediyesi  Başkanlık Binası  Sergi Salonun’da (Şişhane) ziyaret edilebilinir.

Paylaş