SERGİLER
Taksim Açık Hava Sergileri
Başkanlık Binası Sergi Salonu Güncel Sergi
Geçmiş Sergiler

İstanbul Nefes Alıyor

Birbirinden başarılı grup ve müzisyenleri konuk edecek olan 4. Uluslararası Klarnet Festivali, konserlerin yanı sıra geniş bir yelpazede sunduğu etkinliklerle İstanbullulara farklı bir festival deneyimi yaşatacak. Bu yılki festivalin açılış galası 10 Eylül’de Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde “İstanbul Nefes Alıyor” başlığı altında düzenlenecek resim sergisi ile yapılacak. 15 sanatçının eserlerinin sanatseverlerle buluşacağı sergi, 10 Eylül - 30 Eylül tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.

Sanat direktörlüğünü dünyaca ünlü klarnet sanatçısı Serkan Çağrı’nın üstlendiği 4. Uluslararası Klarnet Festivali, 10 – 20 Eylül tarihleri arasında İstanbullulara müzik dolu günler yaşatmaya hazırlanıyor. Şehrin yoğunluğundan yorulanları müzik dolu bir dünyada nefes almaya çağıran festivalde geniş bir yelpazede konser, sergi ve söyleşiler yapılacak.

3 yıldır müzikseverler tarafından büyük bir ilgiyle takip edilen Klarnet Festivali, başlangıcından bu yana sesin anlamlı titreşimleri olan resim sanatını izleyicisi ile buluşturuyor. Görsel ve işitsel sunumu bir bütünlük içerisinde bulundurmayı önemseyen festival, sanatın çok yönlülüğünü, geçişlerini, ortak duygulanımlarını bir arada yaşatmayı hedefliyor.

Festival bu yıl da özel bir resim sergisine programında yer veriyor. “İstanbul Nefes Alıyor” başlığı altında yapılacak sergi, aynı zamanda festivalin açılış etkinliği olacak. Festivalin açılış galası olarak, 10 Eylül’de İstiklal Caddesi Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluşacak karma resim sergisinin küratörlüğünü ressam Şaban Tuncer üstleniyor. Sergide Bedri Karayağmurlar, Celalettin Tandoğdu, Erol Deneç, Erol Yıldır, Ethem Baymak (Karadağ), Feridun Işıman, Hasip Pektaş, Julia David (Macaristan) , Kamber Kamber (Bulgaristan), Mehmet Ali Doğan, Orhan Cebrailoğlu, Rehab Haroun (Mısır), Sinan Yasdıman, Şaban Tuncer ve Teymur Ağalıoğlunun ( Azerbaycan)  eserleri yer alacak. 30 Eylül’e kadar devam edecek olan sergiyi sanatseverler ücretsiz olarak ziyaret edebilecek.

Serginin 10 Eylül’deki açılış gününde ressam Orhan Cebrailoğlu, yurtdışında da büyük ilgi gören özel bir performans sergileyecek. Cebrailoğlu, sergi salonunun İstiklal Caddesi’ne açılan dış kapısında, caddeden geçen insanların gözleri önünde bir resme başlayıp dakikalar içerisinde tamamlayacak.

“İstanbul Nefes Alıyor” Karma Resim Sergisi

Tarih: 10 – 30 Eylül 2015

Yer: Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi

Adres: İstiklal Cad. No: 217 Tünel 34433 – Beyoğlu İstanbul

Tel: (0212) 249 26 10

Ziyaret Saatleri:
Pazartesi - Cumartesi: 09:00 - 19:00 saatleri arası. Pazar günü galeri kapalıdır.

4.Uluslararası Klarnet Festivali Hakkında

Müziğin farklı renklerinden dünyaca ünlü isimler, 4. Uluslararası Klarnet Festivali’nde buluşarak İstanbul’a nefes verecek. Dünyaca ünlü klarnet sanatçısı Serkan Çağrı'nın sanat direktörlüğünü yaptığı festival, 10 - 20 Eylül tarihlerinde 142 sanatçıyı ağırlayacak. 4. Uluslararası Klarnet Festivali programında George Dalaras, Serkan Çağrı, NY Gypsy All Stars, Trilok Gurtu, Tuluğ Tırpan, Ivo Papazov ve Barcelona Gipsy Klezmer Band gibi birbirinden başarılı isimler var. Ayrıca festival kapsamında Barış Manço anısına ünlü sanatçıların solist olarak katılacağı çok özel bir konser yapılacak. Efsane sanatçı Barış Manço için yapılacak bu gecede Cansu, Fettah Can, Gökhan Tepe, Hakan Aysev, Keremcem, Mine Mucur, Öykü Gürman, Serkan Çağrı, Yavuz Bingöl ve Zara, Barış Manço’nun şarkılarını seslendirecekler.

www.klarnetfestivali.com

İLETİŞİM:

Deep İletişim
Filiz Öcal                          Tel: (0533) 772 30 06        deepiletisim@gmail.com

On İletişim
İpek Özgüden Özen        Tel: (212) 291 18 48          ipek.ozguden@oniletisim.com

Efkan Kula                      Tel: (212) 291 18 48           efkan.kula@oniletisim.com

Paylaş