BEYOĞLU SANAT GALERİLERİ
Beyoğlu Belediyesi Başkanlık Binası Sergi Salonu
Medyada Sanat Galerileri
Fotoğraf Galerisi
Haberler

Sağlık Çalışanlarına Özel 'Size Emanetiz' Sergisi

Korona virüsle mücadelede başından itibaren canla başla mücadele eden sağlık çalışanları için Beyoğlu’nda ‘Size Emanetiz’ sergisi düzenlendi.

Korona virüsle (Covid-19) salgınıyla mücadelede en ön safta canla başla mücadele eden sağlık çalışanları için Beyoğlu'nda ‘Size Emanetiz' adıyla özel bir sergi düzenlendi. Beyoğlu Belediyesi tarafından yapılan sergide sağlık çalışanlarından derlenen fotoğraflar vatandaşların izlenimine sunuldu. İstiklal Caddesi'nde sergilenen fotoğraflara vatandaşların ilgisi büyük oldu. Pek çok özel fotoğrafın bulunduğu sergi açılışına Beyoğlu Kaymakamı Mustafa Demirelli, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız ve vatandaşlar katıldı. Açılışın ardından Başkan Yıldız ve beraberindekiler sergiyi birlikte gezerek fotoğrafları inceledi.

SAĞLIK ÇALIŞANLARININ MÜCADELESİNİN FOTOĞRAFLARINI GÖRME İMKANIMIZ OLACAK

Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, sağlık çalışanlarına bir nebze de olsa vefa göstermek adına bu sergiyi açtıklarını belirterek, “Bugün her biri ile ayrı ayrı gurur duyduğumuz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ‘Beni Türk hekimlerine emanet ediniz' sözüne atıf yaparak, emaneti öne çıkaran ‘Size Emanetiz' adıyla bir sergimizi sağlık çalışanlarına bir vefa ve geçirdiğimiz bu zor süreçte onları unutmamak adına İstiklal Caddesi'nde düzenledik. Sağlık çalışanlarımıza bir nebze de olsa vefa göstermek ve hafızalarımıza iyice kazınması bir vesile olması sebebiyle sergimizi hep birlikte açıyoruz. Sağlık Bakanlığımızın yürüttüğü çalışmalar çerçevesinde doktorundan hemşiresine ve hasta bakıcısına kadar hep birlikte nasıl bir mücadele verildiğinin fotoğraflarını görme imkanımız olacak “ diye konuştu.