BEYOĞLU SANAT GALERİLERİ
Beyoğlu Belediyesi Başkanlık Binası Sergi Salonu
Medyada Sanat Galerileri
Fotoğraf Galerisi
Haberler

'Yörüklerin İzinde’ Sergisi Beyoğlu’nda Açıldı

Mustafa Gümüş’ün ‘Yörüklerin İzinde’ isimli fotoğraf sergisi Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde açıldı.

Fotoğraf sanatçısı Mustafa Gümüş’ün, Sarıkeçililerin hayatını anlattığı ‘Yörüklerin İzinde’ sergisi, Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluştu.

Toroslar’ın son konargöçerleri olan “Sarıkeçililerin” hayatını gözler önüne seren Antalya’nın genç kuşak fotoğrafçılarından Mustafa Gümüş, Yörük Göçünü ve kültürünü anlatan yegane örnek projeyi vatandaşların beğenisine sundu. Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde ziyarete açılan sergi, hayatın günlük koşturmacısından, kaygılarından, çıkar ilişkilerinden ve aitliklerinden uzakta; otontik, bir o kadar güçlü ifadeleri ile saflığı ve samimiyeti temsil eden görsel bir külliyat olarak fotoğraf severlerle buluştu. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği sergi 31 Ocak’a kadar açık kalacak.

TÜKENMEKTE OLAN YÖRÜK KÜLTÜRÜNÜ YAŞATMAYI AMAÇLIYORUZ

Tükenmekte olan Yörük kültürünü yaşatmayı amaçladığını belirten fotoğraf sanatçısı Mustafa Gümüş, “Yazın Konya, kışın Mersin civarında yaşayan ‘Sarıkeçililerin’ hayatını, yaşayış tarzlarını çekmek, ve böyle güzel bir mekanda sergilemek beni çok heyacanlandırdı. Katkılarından dolayı Beyoğlu Belediyesi Başkanı Ahmet Misbah Demircan’a çok teşekkür ederim.” dedi.  Serginin 31 Ocak’a kadar açık olacağının altını çizen Mustafa Gümüş, vatandaşların yoğun ilgisinden memnun olduğunu söyledi.

Paylaş