BEYOĞLU SANAT GALERİLERİ
Beyoğlu Belediyesi Başkanlık Binası Sergi Salonu
Medyada Sanat Galerileri
Fotoğraf Galerisi
Haberler

Şeb-i Arus Sergisi’ndeki Çalışmaların Hepsi Birbirinden Güzel

Beyoğlu Belediyesi’nin Hz. Mevlana'nın 742. Vuslat Yıldönümü münasebetiyle ev sahipliği yaptığı ‘İsmail Acar Şeb-i Arus Sergisi’ ninaçılışında konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, uzun zamandır böyle bir sergiye ev sahipliği yapmak istediklerini ve sergilenen çalışmaların hepsinin birbirinden güzel olduğunu belirtti. Ünlü Ressam İsmail Acar ise, Beyoğlu Belediyesi’nin kültür ve sanat faaliyetlerinde çok iyi yerde durduğunu söyledi.

Beyoğlu Belediyesi’nin Hz. Mevlana'nın 742. Vuslat Yıldönümü münasebetiyle ev sahipliği yaptığı ‘İsmail Acar Şeb-i Arus Sergisi’ Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi'nde açıldı. Serginin açılış törenine Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Beyoğlu Kaymakamı Osman Ekşi, Beyoğlu Müftüsü Aydın Yığman, dünyaca meşhur Türk ressam, enstalasyoncu ve illüstrasyoncu İsmail Acar ve farklı dinlere mensup dini cemaat liderlerinin yanı sıra iş, sanat, siyaset ve medya dünyasından da çok sayıda önemli isim katıldı.

ESERLER, HZ. MEVLANA'NIN MISRALARINI, DİVAN-I KEBİR'İ VE MESNEVİ'Yİ ADETA RESMEDİYOR

Hz. Mevlana'nın 742. Vuslat Yıldönümü münasebetiyle Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi'nde açılan ‘İsmail Acar Şeb-i Arus Sergisi’ ziyaretçilerin büyük beğenisini topladı. Türkiye’den ‘Birleşmiş Milletler Gönül Elçisi’ seçilen ilk ve tek sanatçı olma ünvanlına sahip olan İsmail Acar'ın eserleri ile gönül iklimini görme şansı yakalayan ziyaretçiler, Hz. Mevlana'nın mısralarını, Divan-ı Kebir'i ve Mesnevi'yi adeta resmeden eşsiz eserleri de görme imkânı buldular.

SERGİLENEN ÇALIŞMALARIN HEPSİ BİRBİRİNDEN GÜZEL

Serginin açılış konuşmasını yapan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan,uzun zamandır böyle bir sergiye ev sahipliği yapmak istediklerini belirterek, sergilenen çalışmaların hepsinin birbirinden güzel olduğunu söyledi.Başkan Demircan, Mevlana'nın "Ne olursan ol yine gel" çağrısına da vurgu yaparak, "Bu çağrıyla, Beyoğlu'nun çok büyük bir ilişkisi var. Çünkü biz Beyoğlu'nu bütün dillerin, dinlerin ve kültürlerin buluştuğu yer olarak anlıyor, anlatıyor ve bu özelliğimizi de ön plana çıkartıyoruz." İfadelerini kullandı.

BEYOĞLU BELEDİYESİ GERÇEKTEN İYİ YERDE DURUYOR

‘İsmail Acar Şeb-i Arus Sergisi’nin bir tür Mevlana’yı anma sergisi olduğunu söyleyen Ünlü Ressam İsmail Acar ise, “Eserler de bu konuyla ilişkili. Beyoğlu öyle bir nokta ki istanbul’un merkezi; İstanbul da Türkiye’nin merkezi. Dolayısıyla Beyoğlu, Türkiye ve Dünya’nın merkezi. Beyoğlu Belediyesi, bu tarz etkinliklerle dünyalı olduğunu gösteriyor. Özellikle belediyelerin en önemli özelliklerinden biri olan kültür ve sanat faaliyetlerini de çok fazla ele almak, bu anlamda halka hizmetler yapmak, çevreye katkı sağlamak, bunlar için gerçekten iyi yerde duruyor” şeklinde konuştu.
İsmail Acar Şeb-i Arus Sergisi 14 Ocak’akadar Beyoğlu Belediyesi Başkanlık Binası Sergi Salonu'nda sergilenmeye devam edecek.

Paylaş