BEYOĞLU SANAT GALERİLERİ
Beyoğlu Belediyesi Başkanlık Binası Sergi Salonu
Medyada Sanat Galerileri
Fotoğraf Galerisi
Haberler

‘Kağıttan Japonizm- Kirié Sergisi’ Beyoğlu Sanat Galerisi’nde Açıldı

Japonya’nın tanınmış Kirie sanatçısı Shu Kubo’nun “Kağıttan Japonizm  Kirié sergisi Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde açıldı. Sergiyi çok beğendiğini söyleyen Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Dünyada ki birçok işin özünde sanatçı dokunuşlarının, hayal dünyalarının olduğunu bu sergiyle daha da iyi anladım” dedi.

  Japonya’nın doğasını, evlerini, yemeklerini ve insanlarını kesilmiş kağıt, kumaş, kum gibi çeşitli malzemelerden oluşan parçaları sanata dönüştüren Kirie sanatçısı Shu Kubo’nun ‘Kağıttan Japonizm  Kirié Sergisi’ Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde sanat severlerin beğenisine sunuldu. Japonya İstanbul Başkonsolosluğu tarafından düzenlenen serginin açılışına;  Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan,  Japon İstanbul Başkonsolosu Norio Ehara, Japon konsolosu heyeti ve sanatseverler katıldı.

“DÜNYADA Kİ BİRÇOK İŞİN ÖZÜNDE SANATÇI DOKUNUŞLARI VAR”

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’la yapacakları Tokyo gezisi öncesinde böyle bir akşamda bir araya geldikleri için çok mutlu olduğunu belirten Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, sergiyi çok beğendiğini söyledi.

Japon Kirie sanatının Türk Katı sanatıyla da benzer olduğunu söyleyen Demircan, sanayinin ve teknolojinin hızla geliştiği, dünyada ki birçok işin özünde sanatçı dokunuşlarının, hayal dünyalarının olduğunu bu sergiyle daha da iyi gördüğünü dile getirdi.

“SANATÇILAR ASLINDA BİZLERİN REHBERLERİDİR”

  Sanatçıların yaptıkları eserlerin sadece duvarları süslemediğini söyleyen Demircan, “Sanatçılar aslında bizlerin rehberleridir. Eğer ülkemiz zenginleşecekse, daha güzel ürünler tasarlayacaksak ve dünya varlığımızı hissedecekse bunun mimarı yine sanatçılar olacaktır. Bu düşüncelerle burada bulunan bütün sanatseverlere ve elbette sanatçımıza çok teşekkür ediyorum” dedi. 

“İSTANBUL ÖZLEMİM SON BULDU”
    Eserlerini nasıl yaptığını anlatan Shu Kubo, çok sayıda sanatseverin sergi açılışında olmasından büyük heyecan yaşadığını ama asıl heyecanının İstanbul’a gelmek olduğunu dile getirdi. Kubo, İstanbul’un çok egzotik ve enerjik bulduğunu da sözlerine ekledi.
 
 Konuşmaların ardından Kirie sanatçısı Shu Kubo, Başkan Demircan’a çalışmaları içeren Kirie katalogu hediye etti.
   Kağıttan Japonizm  Kirié Sergisi 6-18 Ekim tarihleri arasında Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde ziyaret edilebilir.

Paylaş