BEYOĞLU SANAT GALERİLERİ
Beyoğlu Belediyesi Başkanlık Binası Sergi Salonu
Medyada Sanat Galerileri
Fotoğraf Galerisi
Haberler

'BARIŞ MANÇO İLE 7’DEN 77’YE FOTOĞRAFLARI' BEYOĞLU’NDA

Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı şenliği kapsamında, "Barış Manço ile 7’den 77’ye Fotoğrafları" sergisine ev sahipliği yaptı. Renkli görüntülerin oluştuğu sergiyi semt konağı çocukları açtı.

Beyoğlu Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı şenlikleri kapsamında, Erkmen Sağlam’ın objektifinden ’Barış Manço ile 7’den 77’ye Fotoğrafları’ sergisine ev sahipliği yaptı. Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde gerçekleştirilen sergide çocuklar Barış ağabeylerinin dünyanın farklı coğrafyalarında çekilmiş fotoğraflarını inceledi. Renkli görüntülerin yaşandığı sergide çocuklar Barış Manço şarkılarını da kendilerince seslendirerek, keyifli anlar yaşadı. Açılışa gelen herkese teşekkürlerini sunan Belediye Başkan Yardımcısı Yasin Balcı, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın acil bir işi çıktığından bu güzel açılışa katılamadığını dile getirerek, herkesin gönlünde taht kuran Barış Manço’yu saygıyla andı.

SERGİ MANÇO’NUN HAYAL DÜNYASINI YANSITIYOR

Sergi, ünlü sanatçı Barış Manço’nun eski arkadaşlarından olan ve “Barış Manço ile 7’den 77’ye Programı’nı “birlikte yapan Erkmen Sağlam’ın makinasından çıkan fotoğraflar ve öykülerden oluşuyor. Sergi hakkında bili veren Barış Manço ile yıllarca birlikte çalışan Erkmen Sağlam, “Yaklaşık 92 bin kare fotoğraflarımız var. Bunlar onlardan bir seçki. Sergi, Barış Manço’nun çocuklara olan sevgisini ve hayal dünyasını yansıtıyor. Burada gidip gördüğümüz yerleri fotoğraflamıştım. Bu fotoğraflara da duygularımı fotoğraf altında dile getirdim” dedi. Sergiyi gezen müzisyen Murat Evgin de, “Sergiyi çok beğendim. Burada 70’e yakın resim sergileniyor. Barış Manço’nun özelliği birçok ülkede o dili konuşmasıydı. Herkesle kolayca dostluk kurabilen bir sanatçıydı. Barış ağabey kimseyi kırmayan, eşitlikten yana bir insan” diye konuştu.

ADAM OLACAK ÇOCUK: ‘ADAM OLDUM’

Serginin bir başka konuğu çocukken Barış Manço ile 7’den 77’ye programında şarkı söyleyen Eser Taşkıran oldu. Barış Manço’nun programına katıldığını yenileyen Taşkıran, küçüklüğümden beri Barış Manço’yu çok severim. Programına katıldığımda bana adam olacak çocuk demişti. Ben artık ‘adam oldum’ dedi. Taşkıran, daha sonra çaldığı orgla minik semt konağı öğrencileri eğlendirdi.

MİNİK BARIŞ MANÇO

Sergi açılışında Semt Konağı çocukları rengarenk kıyafetleriyle Barış Manço’nun dünyasını yansıttı. Barış Manço kılığına giren Tophane Semt Konağı Anaokulu Öğrencisi Ahmet Yağız Akçay, kıyafetleriyle sergiye katılanların ilgi odağı oldu.

Paylaş