BEYOĞLU SANAT GALERİLERİ
Beyoğlu Belediyesi Başkanlık Binası Sergi Salonu
Medyada Sanat Galerileri
Fotoğraf Galerisi
Haberler

Türk Kağıt Süsleme Sanat Ebru, Beyoğlu Sanat Galerisi’nde

Beyoğlu Belediyesi işbirliği ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü Bilgi-Belge Merkezi’ne kayıtlı 40 eserden oluşan “Ebru: Türk Kağıt Süsleme Sanatı” sergisi, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demrican ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürü Okan İbiş tarafından açıldı.

Kültürümüzün en önemli unsuru olan ve 40 eserden oluşan “Türk Kağıt Süsleme Sanatı” Ebru, Kültür Bakanlığı ve Beyoğlu Belediyesi işbirliğiyle Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisinde 18 Ocak tarihine kadar sergilenecek. Sergi süresince belirli saatlerde Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü Bilgi-Belge Merkezi’ne kayıtlı Ebru Sanatçısı Hülya Küntay canlı performans sergileyecek.

Sergi açılışını, Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürü Okan İbiş ile birlikte gerçekleştirilen Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, sanat galerisini gezerek yapılan eserleri tek tek inceledi. İbiş ile birlikte uygulama çalışması da yapan Başkan Demircan, suyun üzerinde boyalarla oluşturduğu desenleri kağıda alarak açılışa katılanların büyük beğenisini aldı.

Açılışa Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürü Okan İbiş, AK Parti Beyoğlu İlçe Başkanı ve çok sayıda davetli katıldı.

Paylaş